МЕНЮ

Завод на Донбасі побудує 22 вітрові установки в 2019 році

12 лютого, 2019 - 11:42

У 2019 році «Фурлендер Віндтехнолоджі» планує побудувати 7 вітротурбін потужністю 3,5 МВт та 15-20 вітротурбін потужністю 4,5-4,8 МВт.

Про це розповів  Андрій Сергієнко, перший заступник генерального директора управляючої компанії «Вітряні парки України» (до складу групи входить ТОВ «Фурлендер Віндтехнолоджі»), передає EcoTown.  

Краматорське підприємство «Фурлендер Віндтехнолоджі» називає себе єдиним на пострадянському просторі виробником вітроенергетичних установок мультимегаватного класу.

«2018 рік був перехідним, ми завершили плановий монтаж турбін потужністю 3,0-3,3 МВт – загалом встановили 15 МВт, а на 2019 році на 2019 рік сформували певний портфель замовлень – плануємо ввести в експлуатацію вітроенергетичні установки загальною потужністю 90-100 МВт, – розповідає він. – Цикл поставки турбін займає біля року, до цього має бути цикл девелопменту».

Він також повідомив про початок виробництва вітротурбін потужністю 4,5-4,8 МВт, які раніше в Україні не вироблялися і не встановлювались. «Нові ВЕУ вироблятимуть 15-17 млн кВт-год електроенергії у рік, – каже він. – За нашими розрахунками, турбіни серії 4х будуть більш цікавими для інвестора і ми розраховуємо, що вони стануть більш рентабельними».

Наразі завод імпортує всі високотехнологічні, запатентовані, складні інженерні вузли: редуктори, трансформатори, електроніка (перважно Siemens).  А виробляє умовно просту конструктивну долю виконання (рами і вали, частково електроніка) виробляють в Україні: башту, пластик гондоли, основний вал гондоли, анкерний кошик, також самостійно виконують багато операцій з переробки, зборки та тестування.

“Є ідеї організувати виробництво лопатей, але для цього потрібно розуміти навіщо це робити, адже це потребує значних інвестицій” – розповідає Андрій Сергієнко, зауважуючи, що завдяки локалізації виробництва завод створює суттєвий мультиплікатор для суміжних сфер.