МЕНЮ

ЄСПЛ визнав Росію винною в порушенні права на життя у Придністров'ї

12 лютого, 2019 - 12:45

Росія зобов'язана виплатити €53 тис. за порушення права на життя в невизнаному Придністров'ї

Про це розповіли в правозахисній Асоціації "Promo-LEX", передає "Укрінформ".

"Збиток буде відшкодовано матері Олександра Стоматі, який примусово був покликаний на службу в незаконний воєнізований підрозділ невизнаного Придністров'я. Згодом Олександр Стоматі був убитий за нез'ясованих обставин", - йдеться в повідомленні.

Крім того, Європейський суд відхилив запит уряду РФ про перегляд рішення у цій справі. Колегія з 5-ти суддів Великої палати ЄСПЛ розглядала апеляцію Росії і вони вирішили відхилити запит. Рішення ЄСПЛ набрало чинності 4 лютого 2019 року.

Директор Програми з прав людини Асоціації "Promo-LEX" Олександр Постіка зазначив, в зв'язку з тим, що "рішення однієї палати стає остаточним, Російська Федерація зобов'язана беззаперечно виконати Постанову ЄСПЛ від 18 вересня 2018 року".

За даними справи, у 2009 році Олександр Стоматі був примусово призваний на службу в незаконну воєнізовану структуру придністровського регіону, а в 2010 році він був убитий за невияснених обставин.

Влада РФ не відповіла на запити його матері, а молдовська влада призупинила її розгляд на тій підставі, що не було ідентифіковано будь-кого, хто міг би бути звинувачений у вбивстві.