МЕНЮ

В Україні і опозиція, і чинна влада однакові за своєю олігархічно-клановою структурою, - Смешко

12 лютого, 2019 - 17:35

В українській політичній системі немає жодної партії в парламенті, заснованої на ідеології демократії.

Про це сказав колишній начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони, екс-голова Служби безпеки України, кандидат у президенти Ігор Смешко.

"У січні 2013 року, за рік до трагічних подій, на конференції, яку проводив НАТО, мене запитали про мій прогноз. Я сказав, що Україна стоїть перед наступним Майданом і як тільки він з'явиться – це буде дуже загрозлива ситуація для країни. Тому що у нас немає опозиції, яка могла прийти і змінити систему. Тому що і опозиція, і діюча влада за своєю олігархічно-клановою структурою однакові. Та сама проблема була й у 2005 році. [Тодішній президент України Віктор] Ющенко прийшов під демократичними гаслами, але навіть керівник його Секретаріату сказав: "Та ніколи він не збирався міняти систему, у нього і планів таких не було", – розповів Смешко.

Одна з проблем України в тому, що політики переходять з однієї партії в іншу, які пов'язані корумпованими схемами, і стають представниками влади, підкреслив кандидат у президенти.

"Ці політики мають таку критичну масу компромату один на одного, що не можуть ні очистити країну від "п'ятої колони", ні знищити корупцію", – додав Смешко.

На його думку, проблема також полягає в тому, що в українській політичній системі немає жодної партії в парламенті, яка була б заснована на ідеології демократії.

"Партії, яка справді хотіла б розділити три гілки влади, відокремити позапартійних професіоналів і політичних керівників від можливого вузькопартійного впливу на вертикаль у кожній правоохоронній системі. Влада і гроші – величезна спокуса. Гасла, які звучать, коли намагаються потрапити у владу, змінюються на інші: "Як залишитися при владі?" І якщо вони мають критичну масу компромату, якщо вони колись співпрацювали з тими, хто переходив в опозицію, – вони нічого не можуть зробити проти "п'ятої колони", – зазначив Смешко.