МЕНЮ

ООН розгляне план гуманітарної допомоги Україні

12 лютого, 2019 - 09:44

Речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко заявив, що сьогодні, 12 лютого, відбудеться презентація державам-членам ООН Плану гуманітарного реагування для України на 2019 рік.

Про це повідомляє Укрінформ.

Зокрема, Ніколенко зазначив, що допомога буде спрямована на забезпечення першочергових потреб українців, постраждалих внаслідок російської агресії на Донбасі, з обидвох сторін на лінії розмежування.

"На цей рік в ООН задекларували 163 млн доларів. За розрахунками організації, саме ця сума має дозволити допомогти 2,3 млн українців з числа найбільш вразливих категорій громадян на сході нашої держави", - зазначив він.

Наколенко повідомив, що реалізацію гуманітарної допомоги на Донбасі будуть забезпечувати понад 40 організацій, в тому числі агенції ООН, національні та міжнародні організацій. Очікується, що фінансування плану здійснюватиметься за рахунок внесків донорів.

За його словами, українська сторона нині проводить активну роботу з іноземними партнерами з метою консолідації необхідних коштів. Зокрема, важливими є поїздки іноземних посадовців на схід України, аби вони на власні очі могли пересвідчитися у потребах мешканців регіону. Він нагадав, що складне становище мешканців сходу України також буде обговорюватися на спеціальному засіданні ООН 20-го лютого.

"Говоритимемо про складну гуманітарну ситуацію на Донбасі також під час першого засідання Генеральної Асамблеї ООН щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях України 20 лютого", - розповів Ніколенко.

Початок засідання запланований на 17:00 за київським часом.