МЕНЮ

У Вінниці громади області колядували в центрі міста

12 січня, 2019 - 13:46

Творчі колективи з різних районів Вінниччини зібралися сьогодні в обласному центрі на традиційний обласний фестиваль народної творчості «Різдвяне диво». Розпочався він на Майдані Незалежності, що в центрі міста. Звідки колядники пройшли до головної ялинки Вінниці, в центральний парк культури та відпочинку. Дорогою співали народні пісні, колядки та щедрівки, а в руках несли різдвяні зірки. Перехожі вінничани фотографували святкову ходу та знімали на відео. Адже майже півтисячі колядників в центрі Вінниці можна зустріти лише один раз на рік – у день «Різдвяного дива».

«Кращі фольклорно-етнографічні та співочі колективи з колядками  і щедрівками рідного краю, з виробами народних майстрів та господинь, з обрядовими хлібами та кутею завітали сьогодні до Вінниці, щоб показати вінничанам, настільки багатий наш край на традиції, – каже директор департаменту культури Вінницької ОДА Станіслав Городинський. – У період різдвяних свят подібні дійства відбуваються в кожному районі. Колядують від хати до хати. І відрадно, що число юних учасників фестивалю збільшується. Це означає – наші традиції житимуть».

У центральному міському парку представники районів області представили свої громади у своєрідних «світлицях», частували гостей кутею та випічкою, а також проводили майстер-класи з лозоплетіння та різьблення по дереву. Після обіду на сцені біля головної ялинки міста розпочався великий різдвяний концерт «Засіємо добром», під час якого фольклорні співочі та обрядові гурти районів співали стародавні колядки і щедрівки.

Фестиваль народної творчості «Різдвяне диво» був започаткований ще у 2010 році Вінницьким обласний центром народної творчості з метою підтримки і розвитку української національної культури. Традиційно у ньому беруть участь кращі фольклорно-етнографічні колективи та народні майстри.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора