МЕНЮ

Прем'єр Болгарії: Туск не може втручатися у внутрішню політику Польщі

12 січня, 2018 - 14:57

Президент Європейської ради Дональд Туск не повинен втручатися у внутрішню політику Польщі. Про це заявив прем'єр-міністр Болгарії Бойко Борисов, повідомляє ЄП з посиланням на Politico.

Борисов сказав, що вони з Туском є ​​друзями і належать до однієї і тієї ж політичної сім'ї, правоцентристської Європейської народної партії, але "ми повинні залишатися нейтральними, неупередженими".

Він виступав на прес-конференції, присвяченій початку головування Болгарії в Раді ЄС. Два болгарських чиновника підтвердили, що, коли Борисов сказав "ми", він мав на увазі головування і роль президента Європейської ради.

Борисов також зазначив, що "верховенство закону має вимірюватися чіткими показниками", маючи на увазі можливі санкції проти Польщі з боку Єврокомісії.

Один з болгарських дипломатів після прес-конференції сказав, що слова Борисова не означають, що Болгарія накладе вето на будь-яке рішення щодо Польщі.

Раніше на цьому тижні Туск сказав, що правляча польська партія "Право і справедливість" (PiS) глибоко авторитарна і, ймовірно, спробує вийти з Європейського союзу, якщо країна перестане бути одержувачем коштів ЄС.

"Я не сумніваюся, що для PIS однією з цілей є "звільнення" польської політики від тягаря ЄС", - сказав Туск.