МЕНЮ

Полтавщина отримала три мобільні лабораторії габаритно-вагового контролю

12 січня, 2018 - 18:57

Відтепер порушити ваговий контроль на дорогах Полтавської області буде складніше. Полтавщина отримала три багатофункціональні мобільні лабораторії з габаритно-ваговим контролем від Державної служби України з безпеки на транспорті «Укртрансбезпека», які оснащені всім необхідним для фіксації ваги автотранспортних засобів. Загалом по Україні таких контролюючих автомобілів з’явиться 84. Вартість одного транспортного засобу становить 1,4 мільйона гривень.

«Ні для кого не секрет, що Полтавська область на сьогодні використовує багато коштів як з державного бюджету, так і з різних фондів, щоб побудувати й відновити дороги. Тому головне завдання – не лише їх збудувати, а й зберегти. На жаль, ми мали тільки два вагових комплекси, які працювали на території області. Проте вони старі, поламані й не можуть здійснювати необхідний контроль. Державна компанія «Укртрансбезпека» провела тендер і закупила необхідну кількість вантажних комплексів, щоб розпочати роботу з контролю автомобілів, які курсуватимуть через наш регіон», – говорить заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Андрій Пісоцький.

Презентовані комплекси габаритно-вагового контролю відповідають стандартам Європейського Союзу. Комплектація – теж європейська: ваги виготовлені в Туреччині, програмне забезпечення здебільшого польське, а вже переобладнання робилися в Україні на Кременчуцькому заводі.

«На етапі проведення тендера ми вивчали можливі напрямки доукомплектації. Так, до кінця року ми плануємо доукомплектувати автомобілі 3G-модулями, щоб отримувати інтернет, а кожному інспекторові дати планшет, щоб він міг оформляти штрафи в онлайн-режимі. Це європейська практика. Також плануємо встановити камери спостереження по всіх напрямках руху і надати відеокамеру кожному інспектору. Якими б не були чудовими дороги, але гостро стоїть питання їх експлуатації. На жаль, країна втрачає близько 20 мільярдів гривень щороку від руйнування доріг. Тому ми маємо економити ці кошти», – наголосив В'ячеслав Дідківський, перший заступник голови Державної служби України з безпеки на транспорті.

Проте вже найближчим часом повноваження інспекторів можуть розширитися, оскільки у Верховній Раді України лежить законопроект, у разі прийняття якого інспектори отримають нові функції, зокрема і контроль за технічним станом комерційних транспортних засобів, до яких частково вже пристосований цей автомобіль.

Богдан Проскуров, Полтава, фото автора