МЕНЮ

НБУ розглядає можливість введення е-гривні, а не власної криптовалюти

12 січня, 2018 - 13:16

Національний банк України заявив про те, що продовжує вивчати можливість введення е-гривні. При цьому наголошується, що йдеться не про власну криптовалюту. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку в Facebook.

"Національний банк вивчає сучасні інноваційні технології і розглядає широкий спектр можливостей їх використання в перспективі, зокрема в рамках проекту Cashless есоnomу. Однак, Національний банк уточнює, що мова йде про можливе введення електронної гривні, а не власної криптовалюти", - йдеться в повідомленні.

Коментар Нацбанку з'явився після заяви секретаря РНБО Олександра Турчинова про те, що НБУ вивчає питання регулювання в Україні ринку криптовалюти.

При цьому раніше НБУ відмовився визнавати Bitcoin валютою. Криптовалюти, на думку Нацбанку, не є платіжним засобом і їх використання може бути пов'язано ризиками. Тому ще в кінці 2016 НБУ спільно з провідними українськими фахівцями почав свій дослідницький проект з впровадження е-гривні на основі технології блокчейн. Вона може мінімізувати втрати при переказі грошей і дозволить проводити операції з миттєвою швидкістю.