Унаслідок аварій на китайських шахтах більш як 40 осіб заблоковано під землею

До 23 осіб збільшилася кількість гірників, які залишаються заблокованими під землею через прорив грунтових вод на одній із шахт у провінції Гуйчжоу на південному заході Китаю. Про це повідомляє у неділю місцева преса.

Прорив грунтових вод стався на шахті "Нюпен" уранці 2 липня. Після аварії 8 гірникам удалося вибратися на поверхню. Раніше повідомлялося, що заблоковано 21 людину. Наразі рівень води на шахті дедалі збільшується, незважаючи на зусилля по відкачуванню, швидкість якого збільшена з 1300 до 1650 кубометрів на годину, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

Аварійна шахта має у своєму розпорядженні потужності для видобутку 150 тис. тонн вугілля на рік. Вона прербуває у процесі будівництва. Власника шахти затримано поліцією. На рятувальні роботи мобілізовано більш як тисячу пожежників, поліцейських, співробітників озброєної охорони. Більшість робітників - мігранти з Гуансі-Чжуанського автономного району (ГЧАР), звідки у неділю почали прибувати родичі шахтарів.

Тим часом у самому ГЧАР на півдні країни 19 осіб залишаються заблокованими під землею внаслідок обвалу на вугільній шахті, загибель трьох гірників підтверджена.

Аварія сталася також у суботу опівдні. Зараз пошуково-рятувальна операція триває.

За даними Держадміністрації КНР з безпеки на вугільних шахтах, у 2010 році жертвами аварій у галузі стали 2433 особи, у 2009 - 2631. Керівники ряду підприємств у гонитві за валом часто порушують правила безпеки, що призводить до загибелі людей. Вугілля становить більш як 70% у загальному енергобалансі країни.

Джерело: Укрінформ