У справі "Булгарії" звільнили директора філіалу "Казанського пасажирського порту"

У справі "Булгарії" звільнили директора філіалу "Казанського пасажирського порту" - Рашида Сафіна. Йому закидають грубе порушення обов`язків щодо організації пасажирських перевезень. Раніше Слідчий комітет дав доручення транспортній поліції затримати капітанів двох суден, які не надали допомогу пасажирам затонулої "Булгарії". За останніми даними 114 людей загинули, близько п`ятнадцяти вважаються зниклими бевісти.

 Судна Арбат та Дунайський 66-ть проходили повз Булгарію, яка тонула, і не надали їй допопомогу. Обох капітанів Брія Тучина та Сергія Єгорова за дорученням слідчого комітету має затримати транспортна поліція. Після чого обох доправлять до Казані для проведення слідчих дій. Водночас Володимир Маркін запевнив, що покарають чиновників і більш високого рангу.

Володимир Маркін, офіційний представник слідчого комітету РФ: "Будет дана также оценка действиям или бездействиям должностных лиц и более высокого ранга в обязанности которых входило обеспечение безопасности на речном транспорте и осуществление контроля. Если в их действиях будет установлен состав преступления, вне зависимости от чинов, или званий эти чиновники будут привлечены к уголовной ответственности". 

На місці трагедії вже завершилися усі пошукові роботи. Рятувальники передали судно військовим водолазам. Нині вони оглядають "Булгарію", щоби підготувати для підняття на поверхню. Операція запланована на суботу.  

Андрій Родигін, представник управління МЧС РФ: "Продолжает прибывать дополнительное оборудование. В часности прибыл автомобиль с пантонами из Геленжика, а также привезли другое оборудование, в часности насосы для откачки воды судна. К месту ЧП следуют два плавучих крана из Москвы и Волгограда, ориентировочное их прибытие 13.00  часов шестнадцатого июля".

Саме після того, як Булгарію піднімуть на поверхню, слідчі назвуть причини аварії. Поки що головною версією катастрофи називають - технічну несправність судна. Тим часом спеціальна урядова комісія під час вивчення документації компанії-субарендатора теплохода "Булгарія" встановила, що підприємці не мали необхідних дозволів на цей вид туристичних перевезень. Пасажирський теплохід затонув у неділю на Волзі у Татарстані під час грози і шторму. Булгарія виходила у рейси понад п`ятдесят років, тоді як термін експлуатації подібних суден не має перевищувати 20-ти.

Джерело: 5 канал