Сомалійські екстремісти приймають допомогу для голодуючих

Європейські країни оголошують про виділення допомоги країнам Африканського Рогу, постраждалим від найсильнішої посухи, за якою послідував голод. 60 мільйонів євро обіцяє виділити Лондон, 5 мільйонів - Берлін. За оцінками ООН, допомоги потребують 60 мільйонів чоловік. Глава Організації Пан Гі Мун напередодні звернувся із закликом про допомогу. За його даними, необхідно понад півтора мільярда доларів.

«Зараз у нас немає фінансів щоб збільшити масштаби допомоги, - говорить координатор гуманітарних операції ООН в Сомалі. - Наше найперше завдання - збільшити постачання регіону їжею. У першу чергу вона необхідна дітям. Ми стежимо і за тим, щоб біженці мали доступ до води і медобслуговування».

Десятки тисяч людей тікають з «трикутника голоду» - району на кордоні Сомалі, Кенії та Ефіопії. Ці країни, а також Джібуті, опинилися в гіршій за півстоліття ситуації. Навіть екстремістські угруповання в Сомалі, які під загрозою зброї забороняли провозити в країну гуманітарну допомогу, зняли заборону і допомагають співробітникам ООН.

Джерело: Euronews