Радіаційна яловичина поширилась по ринках Японії

Уряд Японії готується до припинення поставки яловичини з міст поблизу Фукусіми, оскільки, як показала експертиза, м’ясо виявилось зараженим радіоактивними матеріалами, повідомляє The New York Times.

За останній тиждень м`ясо близько 500 корів, яке було заражене радіоактивним цезієм, було доставлене в супермаркети та ресторани по всій Японії. Посадові особи повідомили, що корови очевидно їли те сіно, що зазнало впливу радіації.

Уряд призупинив поставку сільськогосподарських продуктів в радіусі близько 12 кілометрів навколо АЕС "Фукусіма-1". Велика рогата худоба у містах поблизу Фукусіми була перевірена на випромінювання перед відправкою на ринок. Але ці перевірки були недостатні, оскільки заражені вони були внутрішньо, а саме через корм, яким вони харчувались, кажуть чиновники. Посадові особи підозрюють, що сіно зберігалось на вулиці та стало зараженим від дощової води.

Нагадаємо, інциденти, пов`язані із забрудненими овочами, морепродуктами та води викликають громадське занепокоєння після витоку випромінюванні із АЕС "Фукусіма-1" через руйнівний землетрус та цунамі 11 березня. 

Джерело:  УНН