Південний Судан прийняли до ООН

Генеральна асамблея ООН 14 липня проголосувала за те, щоб визнати Південний Судан незалежною державою, повідомляє Reuters. Таким чином, держава, чия незалежність була проголошена 9 липня, стала сто дев'яносто третьою за рахунком країною-членом ООН.

Нову країну вже визнали США, Росія і власне Судан, від якого жителі півдня відкололися за підсумками референдуму, що відбувся на початку 2011 року. Тоді понад 98 відсотків виборців, що прийшли на дільниці, проголосували за відділення півдня від Судану і створення власної держави.

У Південного Судану вже є своя столиця - місто Джуба, національний прапор, гімн та інші атрибути незалежності. Як очікується, найближчим часом там з'явиться і своя валюта.

Референдуму про самовизначення півдня Судану передувала 21-річна громадянська війна, під час якої ні переважно мусульманський північ, ні переважно християнський південь не могли домогтися військової переваги.

Між Північним і Південним Суданом, незважаючи на взаємне визнання, все ще залишаються розбіжності з приводу приналежності багатих нафтових полів, розташованих біля кордону двох країн. Минулий місяць ці протиріччя приводили до численних збройних інцидентів між ними. 

Джерело: Lenta.Ru