Німеччина відмовилася від загального військового обов'язку

Німеччина відмовляється від принципу загального військового обов’язку, який практикувався в цій країні 56 років.

Як стало відомо, низка військових аналітиків, серед яких міністр оборони Німеччини Томас де Мезьєр, вважають цю модель застарілою і такою, що не відповідає вимогам епохи, й вимагають переходу до професійної армії.

Про це пишуть у неділю, 3 липня, зарубіжні ЗМІ і, зокрема, новинне агентство АР.

Відзначимо, що сьогодні загальний призов зберігається лише в чотирьох із двадцяти восьми країн-членів НАТО: Греція, Туреччина, Естонія і Норвегія.

Про початок реалізації цієї реформи було оголошено 1 липня цього року, сьогодні відбувся останній призов, у рамках якого 12.510 новобранців поповнили ряди бундесверу. Втім, як зазначає преса, і цей призов був фактично добровільним – ті, хто не бажають служити в армії, могли вимагати звільнення за сімейними обставинами та отримати його, не заплямувавши себе тавром дезертира.

Нагадаємо, що раніше цей злочин карався позбавленням волі терміном на 5 років.

У рамках проведеної німцями реформи в армії ФРН, крім професійних військових, будуть служити до 15.000 добровольців, термін служби яких варіюється від року до 23 місяців за вибором волонтера.

Перші шість місяців доброволець буде отримувати грошове забезпечення в розмірі 800 євро, а протягом решти терміну служби 1100 євро на місяць. Рядовий німецької армії, що служить у Афганістані, отримає додаткових 3500 євро на місяць, які не підлягають оподаткуванню.

Видання зазначає, що досі рядові і єфрейтори строкової служби отримували близько 300 євро на місяць, 172 євро на Різдво і 690 євро при звільненні у запас.

Найбільші скорочення планується провести в сухопутних військах, де залишаться на службі 54,500 піхотинців, один артилерійський батальйон, один полк ВДВ і три танкові батальйони з 44 бойовими машинами Леопард-2 у кожному.

Раніше, 15 квітня, повідомлялося, що у Німеччині військовий призов призупинили на невизначений термін.

Джерело: Корреспондент