Німеччина, Франція і Польща пропонують створити єдиний командний центр збройних сил ЄС

Німеччина, Франція і Польща ініціюють створення єдиного командного центру збройних сил Євросоюзу. На цьому наголосили міністри закордонних справ трьох держав: Гідо Вестервелле, Ален Жуппе та Радослав Сікорський - в офіційній заяві, поширеній німецьким МЗС.

"Спільна зовнішня політика та політика безпеки Євросоюзу набуває дедалі більшої актуальності з огляду на збільшення кількості криз, обмеження військових можливостей окремих держав та збільшення очікувань від ЄС", - наголошується у заяві.

На думку глав МЗС ФРН, Франції і Польщі, удосконалити спільну зовнішню політику ЄС зміг би саме єдиний військовий командний центр.

Першою ідею щодо створення єдиного штабу збройних сил ЄС, який би планував проведення військових і гуманітарних операцій у кризових регіонах, висловила Верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон. Однак уряд Великої Британії виступив проти такої пропозиції. Тепер Берлін, Париж та Варшава, які співпрацюють у форматі "Веймарського трикутника", планують знову винести це питання на порядок денний Євросоюзу

Джерело: Укрінформ