На Японію обрушився потужний тайфун

Сьогодні вранці на Японію обрушився потужний тайфун, повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на агентство Кіодо. Швидкість вітру в епіцентрі тайфуну становить до 180 кілометрів на годину (50 метрів на секунду), а його радіус досягає 300 кілометрів. Він класифікований синоптиками "як дуже сильний".

 

У зв'язку з наближенням тайфуну на АЕС Фукусіма-1 призупинено ряд відновлювальних робіт. Щоб уникнути ускладнення ситуації, вирішено на період негоди тимчасово припинити відкачування радіоактивної води в плавучий резервуар Мегафлоут, який зараз пришвартований у вантажному порту поряд з АЕС. Від'єднано шланги, по яких рідина подавалася з підвалів будівель п'ятого і шостого реакторів у трюми цього плавучого засобу. Прибрали також труби для подачі морської води в систему охолодження шостого реактора.

Поблизу першого реактора, де раніше була розпочата підготовка до зведення захисного куполу, зупинено підйомні крани. Не виключено, що дощові потоки можуть залити частину найбільш пошкоджених від вибухів водню енергоблоків. А це призведе до припливу радіоактивної води в розташовані під ними підвали.

Джерело: Укрінформ