Єврокомісія оголосила про створення експертної антикризової групи щодо Греції

Сьогодні, 20 липня, Єврокомісія оголосила про створення експертної антикризової групи для надання технічної допомоги Греції.

За словами представника Єврокомісії Пії Арнекільде Хансен, так звана Task Force "буде тісно працювати з грецькою владою та іншими державами-членами (ЄС) для координації комплексної програми технічної допомоги, якої потребує Греція для виконання програми ЄС / МВФ".

Робота експертної групи буде акцентована на забезпеченні конкурентоспроможності, економічного зростання та зайнятості в Греції. Координувати роботу групи доручили єврокомісару з економіки Оллі Рену.

Експерти повинні щокварталу подавати доповідь грецькій владі та Єврокомісії. Перша така доповідь повинна бути готова до кінця жовтня.

Головою Task Force, яка базуватиметься в Брюсселі і матиме підтримку в Афінах, призначений Хорст Рейшнбах, віце-президент Європейського банку реконструкції та розвитку.

На думку експертів, Греції нині потрібен новий кредит у розмірі 115 млрд євро, щоб країна залишалася платоспроможною до середини 2014 року. Цей кредит, якщо він буде виділений, стане другим для Афін за останній час. Торік ЄС і МВФ погодилися виділити Греції 110 млрд євро. Гроші надходять окремими траншами і допомагають Афінам погашати раніше випущені облігації.

Багато експертів не вірять у здатність Греції відновити економіку до 2014 року. 17 червня колишній глава Федеральної резервної системи США Алан Грінспен заявив, що дефолт Греції є практично неминучою подією, яка може підштовхнути американську економіку до нової рецесії. 

Джерело: Корреспондент