Франція відзначає головне національне свято - День взяття Бастилії

Сьогодні, 14 липня, Франція відзначає головне національне свято - День взяття Бастилії.

Як відомо, 14 липня 1789 року почалася Велика французька революція. Повсталі парижани штурмом узяли фортецю-в'язницю Бастилію - символ королівської влади - і звільнили сімох ув'язнених.

Постанову про свято було прийнято 6 липня 1880 року. Нині щороку 14 липня у французів вихідний. У Парижі традиційно проходить військовий парад на Єлисейських полях. Цього року він буде присвячений військовим з'єднанням заморських департаментів Франції і солдатам, які повернулися із закордонних військових операцій.

Усього найзнаменитішою вулиці Франції пройдуть 5035 військовослужбовців. У параді також візьмуть участь 300 одиниць техніки, 240 коней і 84 літаки і гелікоптери. Під час авіашоу над Єлисейськими полями французи і гості з інших країн зможуть побачити винищувачі Rafale, Super-Étendard і Mirage 2000.

Зазначимо, що, як і минулого року, Єлисейський палац відмовився від традиційного прийому, щоб скоротити державні витрати. У 2009 році прийом на 7,5 тисячі запрошених обійшовся більш ніж в 732 тисячі євро.

Президент Ніколя Саркозі сьогодні прийме гостей-військовослужбовців з дружинами на обіді в Єлисейському палаці, однак на урочистостях не буде присутня його дружина Карла Бруні. Перша леді Франції, яка перебуває на шостому місяці вагітності, відпочиває в президентській резиденції на Лазурному березі - форті Брегансон.

Увечері парижан чекає концерт на відкритому майданчику на Марсовому полі, організований асоціацією SOS Racisme у партнерстві з мерією Парижа. Перед глядачами виступлять іноземні та французькі зірки поп-музики. Концерти також відбудуться у багатьох районах Парижа, а завершиться свято салютом на площі Трокадеро.

Зазначимо, що День взяття Бастилії нерідко супроводжується неприємними інцидентами. Зокрема, молодь напередодні свята підпалює десятки автомобілів в деяких районах Парижа та інших міст. У 2009 році в столиці Франції було спалено 317 автомобілів, а в сутичках з молоддю постраждали 13 правоохоронців. 

Джерела: Корреспондент та РИА Новости