ДЕНЬ: Володимир ОГРИЗКО: Відносини з Росією можуть бути рівноправними лише в тому разі, коли б Україна стала членом Європейського Союзу й НАТО

В інтерв’ю газеті «День» екс-міністр Закордонних справ Володимир Огризко розповів про найближчі завдання, що їх перед собою має поставити Україна. Окрім того, пан Володимир досить радикально висловився з приводу відносин «Україна/Росія»: «Насправді, я би назвав російсько-українські відносини незмінними. Ще попередня влада чітко й ясно сказала: ми хочемо мати дружні, рівноправні відносини з Росією, які базуються на нормах міжнародного права. Цей підхід не був сприйнятий. Нам замість того почали нав’язувати концепції «братерства», «стратегічного партнерства», якихось особливих відносин і тому подібної маячні, які насправді в двосторонніх відносинах жити не можуть».

Єдиний шлях, який «змусить» Росію змінити своє ставлення до нашої країни з неоімперського на більш увічливе – це євроінтеграція України. «По суті відносини можуть бути рівноправними, на моє глибоке переконання, лише в тому разі, коли Україна стане членом Європейського Союзу й НАТО. Коли ми будемо частиною демократичної спільноти, яка не дозволить, щоб із нами поводилися так, як Москва поводиться з Білоруссю та іншими пострадянськими країнами», - сказв він.

Екс-міністр також сказав декілька слів і з приводу опозиції: «..безумовно, не можна переслідувати опозицію. І не можна тримати людей по півроку в СІЗО тільки через те, що комусь щось не подобається. З іншого боку, має бути відповідальність за те, що високопосадовець робить на своїй посаді».

Цікавим і знаковим є той факт, що Володимир Огризко налаштований цілком позитивно щодо питання демократичних перетворень на фланзі політичних партій.

Більше про це читайте в інтерв’ю з Володимиром Огризком у сьогоднішньому номері «Дня»

Джерело: Інф.«Дня»