Авіація НАТО в Лівії знищила три командно-контрольних центри

Натівські літаки розбомбили три командно-контрольних центри, шість пускових установок земля-повітря, а також низку іншої військової техніки та об'єктів, повідомила сьогодні, 14 липня, прес-служба альянсу.

Усього в рамках операції Об'єднаний захисник, розпочатої 31 березня з метою забезпечити безпольотну зону над Лівією і захистити мирних жителів, авіація альянсу зробила понад 14 тис. вильотів, у тому числі, 5673 бойових.

У середу 17 кораблів НАТО вели патрулювання в центральному Середземномор'ї для контролю за виконанням ембарго на поставки до Лівії зброї. Сім суден затримали для перевірки курсу прямування та вантажів. Від початку операції сили альянсу перевірили 1750 кораблів.

Тим часом, лівійські повстанці за 100 км на південь від столиці Тріполі підготували новий наступ. Командири бунтівників у селі Аль-Каваліш сказали, що збирають сили для наступу на схід до міста Гар'ян, що контролює доступ до головного столичного шосе.

Вчора група повстанців, які захищали Аль-Каваліш, через брак боєприпасів змушена була відступити під натиском сил Каддафі. Потім, втративши сімох, вони повернули контроль над селом до настання сутінок.

Конфлікт у Лівії розпочався в лютому з масових демонстрацій проти 41-річного правління Каддафі, що переріс у збройне повстання і зараз перетворився у найбільш криваве з повстань "арабської весни". Воно втягнуло у тривале протистояння між урядовими силами й повстанцями війська Західних країн, які сподівалися швидко скинути диктатора.

Рада Безпеки ООН 17 березня прийняла резолюцію, що передбачає введення безпольотної зони над Лівією і робить можливим іноземне військове втручання в ситуацію у цій північноафриканській країні. В операції коаліційних сил, що почалася 19 березня, беруть участь Великобританія, Франція, США, Канада, Бельгія, Італія, Іспанія, Данія, Норвегія.

Як заявляє керівництво Північноатлантичного альянсу, мета операції Об'єднаний захисник - забезпечення ембарго на поставки зброї, безпольотної зони й заходів по захисту цивільного населення. Мандат на операцію закінчувався 27 червня, але 1 червня НАТО продовжила операцію на 90 днів - до кінця вересня.  

Джерело: Корреспондент