Акції протесту в Сирії: загинули 28 демонстрантів

При розгоні акцій протесту в містах Сирії в п'ятницю загинули щонайменше 28 демонстрантів, в тому числі одна дитина.

Поранення отримали більше ста людей, повідомляють активісти опозиції в Сирії.

Як стало відомо, в столиці країни, Дамаску, загинули 16 людей. Крім того, є жертви серед демонстрантів є в місті Ідліб, розташованому на північному заході Сирії, і в південному місті Даара.

Загальна кількість учасників мітингів у Сирії в п’ятницю оцінюється більш ніж у мільйон осіб. Опозиціонери заявили, що тільки в містах Хама і Дейр аз-Заур на вулиці вийшов мільйон людей. Як повідомляє Аль-Джазіра, акції стали наймасовішими з початку народних заворушень у березні 2011 року. Між тим, офіційних даних про кількість учасників акцій немає. Частина міст, охоплених акціями протесту, повністю контролюються противниками президента Башара Асада і підрозділи армії та поліції бояться туди заходити.

Акції протесту, учасники яких вимагають відставки президента Асада, заборонені в Сирії з квітня. По демонстрантах, які виступають за перехід до демократії, регулярно відкривають вогонь поліцейські підрозділи. Загальна кількість загиблих від початку народних заворушень у країні оцінюється в півтори тисячі осіб.

Раніше, 12 липня, держсекретар США Хілларі Клінтон заявила, що президент Сирії втратив легітимність. 

Джерело: Корреспондент