МЕНЮ

Студенти вінницького політеху представлятимуть Україну в Каліфорнії

11 липня, 2019 - 18:13

Уже вшосте команда Вінницького національного технічного університету перемогла в національних змаганнях ENACTUS UKRAINE і отримала шанс представляти Україну на міжнародному рівні, змагаючись за першість у ENACTUS WORLD CUP. Змагання пройдуть 16–18 вересня у Кремнієвій долині (місто Сан-Хосе, Каліфорнія, США). Студенти вінницького політеху мають представити три основні і два додаткові соціально-підприємницькі проєкти, які спрямовані на покращення якості життя людей на планеті.

Як повідомила капітан команди та студентка ВНТУ Вікторія Богачук, у національному відборі взяли участь 11 українських вишів. Вінницькі студенти запропонували на розгляд членів журі дослідження і проєкти, які вони реалізовували упродовж року. Серед них – розробка соціально-орієнтованих додатків, екологічні ініціативи та впровадження новітніх технологій у агробізнес.

«Команда ENACTUS VNTU представила три проекти – «Акустичний зір», «Pumpkin Farm», «Blue Blanet», «Caliwormia». І два додаткові проекти – «Чисте місто – чисте сумління», «Eco to go», – уточнює Вікторія. – Ми розповідали, як можна використовувати спеціальний вид черв’яків для відновлення кості ґрунту та продукуватимуть органічний біогумус. Ділилися секретами безвідходного вирощування гарбузів, де після очищення плоду насіння можна використовувати для виготовлення олії, а шкірку та залишок м’якуша переробляти на добрива. Презентували свій останній проєкт «Blue Blanet», який спрямований на відмову від використання пластику пропонує прилад для очистки річок від нього, а також продемонстрували як працює наша система навігації для людей із порушеннями зору. Очевидно наші ініціативи справили враження на членів журі, бо перемогу віддали нам, хоча супротивники були достойними».

За результатами національного відбору, друге місце у фіналі посіла команда Національного університету «Києво-Могилянська академія», а третє – Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця