МЕНЮ

В АП прогнозують проведення аудиту НАБУ після парламентських виборів

11 червня, 2019 - 17:54

Аудит Національного антикорупційного бюро може бути проведено тільки після призначення трьох нових аудиторів НАБУ, а отже – після парламентських виборів.

Таку позицію висловив заступник голови Адміністрації президента Руслан Рябошапка, передає 112 Україна.

“Аудит НАБУ може бути проведений тільки тоді, коли буде призначено трьох аудиторів НАБУ. Для нас це принципово важливо. … Для того, щоб це зробити потрібен новий склад парламенту, новий уряд, тому що парламент призначає одного з аудиторів НАБУ, а уряд призначає іншого аудитора НАБУ. Тому я думаю, що протягом двох найближчих місяців буде сформовано уряд – буде новий парламент, нові аудитори і буде започатковано цей процес”, – сказав Рябошапка.

За його словами, в АП хотіли б провести не лише аудит НАБУ, а і САП і НАЗК, а також Агентства з питань розшуку і управління арештованими активами(АРМА).

Нагадаємо, наразі призначено усіх трьох аудиторів НАБУ – це Павло Жебрівський (від президента), Володимир Василенко (від парламенту), Михайло Буроменський (від Кабміну).

Відповідно до ч. 6 ст. 26 закону про НАБУ президент, парламент та уряд щороку визначають по одному члену комісії з числа осіб, які мають значний досвід роботи в органах досудового розслідування, прокуратури, судах за кордоном чи міжнародних організаціях, володіють необхідними знаннями та навичками для проведення такої оцінки (аудиту), а також мають бездоганну ділову репутацію.