МЕНЮ

США направили офіційний запит щодо екстрадиції Ассанжа

11 червня, 2019 - 10:09

Міністерство юстиції США направило Великій Британії офіційний запит про екстрадицію засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Washington Post.

Згідно з даними обізнаного чиновника, який говорив з виданням на умовах анонімності, запит від Мін'юсту США був відправлений у четвер.

За його словами, договір між США і Великою Британією передбачав, щоб запит був направлений протягом 60 днів після арешту Ассанжа, який стався 11 квітня в посольстві Еквадору в Лондоні.

Цей же договір забороняє США переслідувати засновника WikiLeaks у судовому порядку за будь-які передбачувані злочини, що виходять за рамки вказаних у запиті про видачу, якщо тільки вони не відбудуться пізніше.

Наразі Ассанж відбуває покарання в Британії. На початку місяця його засудили до 50 тижнів за порушення умов звільнення під заставу.

У квітні 2019 року влада Еквадору дозволила британській поліції зайти в посольство і заарештувати засновника Wikileaks, який переховувався там близько семи років. Влада Еквадору також дозволила забрати особисті речі Ассанжа.

Мін'юст США в квітні повідомив, що обвинувачує Ассанжа в змові з екс-інформатором Wikileaks Челсі Меннінгом з метою злому мереж урядових комп'ютерів у США.

У Швеції Ассанжа обвинуватили в згвалтуванні в 2010 році, коли він відвідував конференцію в Стокгольмі. Сам журналіст заявляв, що статевий акт був за взаємною згодою. Також Ассанжа в Швеції обвинувачували в незаконному примусі і домаганні, проте ці звинувачення були зняті через закінчення терміну давності.