МЕНЮ

Львів’яни вийшли на підтримку політв’язнів Криму

11 червня, 2019 - 19:55

Перед пам’ятником Тарасові Шевченку у Львові відбулася акція на підтримку українських політв’язнів, яких незаконно утримує Російська Федерація, внаслідок військової агресії і окупації Автономної республіки Крим. До заходу долучився Меджліс кримськотатарського народу, громадські організації та львів’яни з різних культурно-національних об’єднань міста.

Люди вийшли на площу через вчорашню масштабна акція окупаційної влади із залякування місцевого населення Криму, яка має всі ознаки етнічної чистки. Одразу в кількох районах півострова силовики проводили обшуки в десятках будинків кримських татар. Затриманих залишили під вартою і ще дуже багато людей оголосили в розшук.

На площі учасники акції розгорнули стенди на яких були портрети затриманих і ув’язнених, пропавших безвісти, вбитих російською владою кримських татар та українців, які проживають в Криму. Після цього люди виконали гімн України. Також відбулося читання молитов священиком і головою релігійної громади мусульман Львова.

«Немає часу чекати, коли Україна стане соціально і економічно привабливою для жителів окупованих територій і вони виберуть Україну. Їм ніхто не дасть права вибирати і повертати не буде нікого, хіба випалену землю. Тому потрібно боротися інформаційно, дипломатично, економічно, кусати і відгризати у ворога наших людей і території», - наголосив голова релігійної громади мусульман Львова Ернест Акбелямов.

Варто зазначити, що на сьогоднішній день понад 100 політв’язнів Криму утримуються за гратами в російських тюрмах. З часу окупації півострова 18 осіб були знайдені мертвими, а 17 людей зникли безвісти. Крім того 170 дітей залишилися без батька та годувальника. Під тавро «терорист» і «екстреміст» може попасти будь-яка людина, яка незручна окупантам. Також вони заборонили Меджліс – представницький орган кримськотатарського народу.

Павло Паламарчук, "День"