МЕНЮ

Італія спрямує 25 млрд євро на боротьбу з наслідками коронавірусу для економіки

11 березня, 2020 - 16:53

 Італія спрямує EUR25 млрд на заходи з боротьби із негативними економічними наслідками коронавірусу COVID-19, повідомив міністр фінансів країни Роберто Гуальтієрі.

Кабінет Міністрів, як очікується, схвалить перший пакет стимулюючих заходів - обсягом майже EUR12,5 млрд до п'ятниці, заявив Гуальтієрі.

Решту коштів буде зарезервовано на оплату будь-яких додаткових стимулюючих заходів, сказав він під час спільної прес-конференції з прем'єр-міністром Італії Джузеппе Конте.

Серед обговорюваних урядом заходів - виділення коштів на підтримку людей, які тимчасово залишаються без роботи через наслідки коронавірусу, збільшення гарантійного фонду для кредитування малого та середнього бізнесу, виплата компенсацій компаніям, обіг яких впав більше ніж на 25%, а також введення мораторію на платежі за іпотекою та кредитами для бізнесу, повідомляє агентство Bloomberg із посиланням на обізнані джерела.

Уряд звернувся до парламенту з проханням схвалити збільшення бюджетних витрат, яке призведе до зростання дефіциту бюджету Італії майже до 3% ВВП, що вище за цільовий показник.

Парламент розгляне це питання в середу.

Як повідомлялося, влада Італії з 10 березня ввела обмежувальні заходи у зв'язку з коронавірусом щодо всієї країни. Загальнонаціональний карантин означає закриття шкіл, театрів і музеїв, заборону на проведення масових заходів, а також раннє закриття барів і ресторанів. Крім того, людям рекомендовано триматися один від одного на відстані не менше одного метра в громадських місцях, а також, за можливості, працювати з дому.

Минулого тижня уряд країни вже заявляв про виділення EUR7,5 млрд на боротьбу з коронавірусом, а також на підтримку економіки.