МЕНЮ

В Угорщині проти українців відкрито 370 справ за незаконне отримання громадянства

11 лютого, 2019 - 13:33

Проти українців, які незаконним шляхом отримали громадянство Угорщини, станом на 28 січня 2019 року, було відкрито 370 справ.

Про це повідомляє Mukachevo.net.

Як повідомив Генеральний прокурор Угорщини Петер Полт у офіційній відповіді на запит лідерки фракції опозиційної партії "Демократична коаліція" (DK) Агнеш Вадаі, обвинувачення уже висунуті в 156 справах. 

Крім того повідомляється, що на даний час активно ведеться 60 розслідувань, 32 випадки знаходяться ще на початковій стадії. Загалом винесено судові рішення по 108 справах, і лише два з них ще не є остаточними.

Як зазначається, як правило, розслідування починалися, коли виявлялося, що заявник отримав громадянство без знання угорської мови, а також коли іспит на знання мови здавала підставна особа.

Голова фракції опозиційної партії "Демократична коаліція" (DK) Агнеш Вадаі звернулася до Генпрокуратури Угорщини з проханням розслідувати справи проти українців, які отримали угорське громадянство шахрайським шляхом, а також оформили в Угорщині фальшиву прописку. Незадовго до парламентських виборів в Угорщині декілька політиків від "ДК" також повідомили, що у східній частині країни зареєстровано багато українців, яких нібито готують до фальсифікації результатів виборів.

Раніше глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що в українському законодавстві ніде не сказано, що угорський паспорт - це злочин.