МЕНЮ

Правозахисники засуджують кримінальне переслідування журналістки у РФ

11 лютого, 2019 - 09:34

Медіакорпорація Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода занепокоєна початком кримінального переслідування псковської журналістки Світлани Прокоп`євої за думку, висловлену ​​нею у російському ЗМІ.

Російська влада стверджує, що журналістка нібито "виправдовує тероризм", повідомляє Радіо Свобода.

"Розслідування, яке ведеться проти Світлани Прокоп`євої, - це спроба змусити незалежного журналіста замовкнути", - заявила Дейзі Сінделар, виконуюча обов'язки президента корпорації РСЕ / РС.

У листопаді минулого року в ефірі радіостанції "Ехо Москви в Пскові" Прокоп'єва висловила свою думку про причини теракту біля будівлі ФСБ в Архангельську, що стався тижнем раніше. Прокоп'єва припустила, що вчинок 17-річного юнака - який сам загинув під час нападу на регіональне управління ФСБ, а поранення отримали троє співробітників відомства, - міг бути викликаний репресивними діями політичного режиму і почуттям "безнадійності", поширеним серед російської молоді.

Світлана Прокоп'єва, поряд з роботою для "Ехо Москви", є позаштатним співробітником Російської служби Радіо Свобода.

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch засудила порушену проти Прокоп`євої справу і дії поліції проти "Еха Москви" і самої журналістки як "зловживання антитерористичним законодавством для придушення свободи слова".

Міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів" назвала розслідування "безпідставним" і піддала критиці російську владу за порівняння вільно висловленої думки з підтримкою тероризму.

У цю неділю в Пскові відбудеться акція солідарності зі Світланою Прокоп`євою і на підтримку російської незалежної журналістики і свободи слова.

Журналістська спільнота почала збір підписів на підтримку журналістки на сайті російської профспілки журналістів і працівників ЗМІ.

Наразі до капманії підтримки Світлани Прокоп`євої долучилось більше 200 людей.

Сама журналістка на своїй сторінці у Facebook висловила "величезну" подяку за підписи поруч зі словами "... на підтримку журналістки Світлани Прокоп`євої".

"Коли стикаєшся з відвертим абсурдом, який загрожує тобі більш ніж реальною бідою, найстрашніше - залишитися на самоті", - пояснила Світлана.