МЕНЮ

На Волині протестують проти спорудження хутряної ферми

11 лютого, 2019 - 11:58

Ця ферма розміщується в селі Підгірному Рожищенського району, і є однією з шести, які заплановано спорудити в регіоні. Як виявилося під час лекції зоозахисників з Києва, яка відбулася у місцевому будинку культури, мешканці були мало посвячені у проблеми, які можуть виникнути при діяльності такої ферми. В громадських слуханнях, які відбувалися не в Підгірному, а в селі Копачівка, котре є центром ОТГ, взяло участь лише 13 чоловік. Ферма вже споруджується  повним ходом, власником фірми, яка  утримуватиме ферму, є власник такої ж фірми на Житомирщині, Ніко Ван Далфсен,  який орендує для своїх потреб ферму в іншого нідерландця, Де Вріс Хендріка Герета, який багато вже років мешкає у селі Кроватка біля Підгірного, і має тут власний бізнес.

Як відомо, хутряні ферми заборонені не лише у Нідерландах, а загалом в 14 країнах Європи. Тому інвестори такого двозначного бізнесу ринулися в Україну. Те, що собою являє виробництво в Підгірному, з’ясувала журналіст Оксана Петрук, зайшовши на сайт Міністерства екології України. Звісно, її тут же звинуватили у підбурюванні людей. Але оприлюднення інформації зіграло свою роль і про ферму  норок почали  говорити вголос.

Місцева влада поширює інформацію, що на фермі будуть робочі місця, але наразі  там працює всього 6чоловік. Безробіття в Підгірному  та навколишніх селах це не подолає. Загалом же люди  були просто «непосвячені» в можливість екологічної шкоди від такого виробництва. Бо в Україні вже є приклади  такого екологічного лиха там, де  норкові ферми працюють. На зустрічі з селянами  про наслідки  сусідства з  фермою говорили Павло Вишебаба – координатор кампанії «ХутроOff», член ради Громадської організації «Єдина Планета» та Мар’яна Хала – член ради Громадської організації «Єдина Планета».

Підсумком розмови  стало рішення провести наступної неділі... свої збори, як висловилися представники місцевої влади, без приїжджих, і провести тоді голосування щодо долі норкової ферми в Підгірному. Справді цікаво, які аргументи  використають для селян, аби вони такидали свою згоду на сусідство з небезпечним в  екологічному плані виробництвом.

Наталія  МАЛІМОН, «День», Луцьк