МЕНЮ

Лайчак представив пріоритети Словацького головування в ОБСЄ

11 січня, 2019 - 16:11

Новий Діючий голова ОБСЄ, Міністр закордонних і європейських справ Словацької Республіки Мирослав Лайчак представив пріоритети Словацького головування в ОБСЄ у 2019 році.

Про це повідомляє прес-служба української місії в ООН та ОБСЄ на офіційній сторінці у Тwitter.

Новий Діючий голова ОБСЄ, Міністр закордонних і європейських справ Словацької Республіки Мирослав Лайчак представив пріоритети Словацького головування в ОБСЄ у 2019 році.
Читайте виступ делегації України, виголошений у відповідь: https://t.co/CQWgrwIBUg pic.twitter.com/HMQ6KLs3ul

— UKR Mission to OSCE & UN in Vienna (@UKRinOSCE) January 11, 2019

Заява української делегації, що була виголошена Постійним представником України при міжнародних організаціях у Відні Ігорем Прокопчуком на 1211-му спеціальному засіданні Постійної ради ОБСЄ 10 січня 2019 року прес-служба Постійного представництва України при міжнародних організаціях у Відні на офіційному сaйті.

У заяві повідомляється, що ОБСЄ готова надати підтримку у разі прийняття рішення про розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі.

"Ми маємо намір займатися такими питаннями, як посередництво, урегулювання та запобігання конфліктів, а також становищем людей, які страждають в результаті цих конфліктів", - заявив Лайчак, представляючи перший ключовий пріоритет.

За його словами, ситуація в Керченській протоці та в регіоні в цілому викликають значне занепокоєння.

Лайчак наголосив, що потрібно розібратися з наявним інструментарієм та навчитися ним краще користуватися: "Це стосується існуючих інструментів роботи та механізмів – наприклад, Структурований діалог чи Управління та реформування сектора безпеки. Потрібно також шукати нові можливості і робити це успішніше, це такі теми як гендерний мейнстрімінг, розширення участі жінок у сфері безпеки". Окрема він вказав на важливість ефективного використання механізмів, які на місцях, зокрема, це стосується СММ ОБСЄ в Україні.

Водночас глава МЗС Словаччини вказав, що потрібно "починати планувати наше реагування на виклики завтрашнього дня". "І тому наш другий пріоритет – безпечніше майбутнє", - заявив він.

Словацьке головування має намір задіяти ОБСЄ як платформу для розвитку діалогу щодо "більш безпечного майбутнього" як в регіональному, так і міжнародному масштабі.

Третім ключовим пріоритетом він назвав ефективну багатосторонню дипломатію.

Чинний голова ОБСЄ наголосив, що будь-який виклик – від тероризму до зміни клімату – можна вирішити лише спільно. Водночас він зазначив, що заяв недостатньо, потрібно чіткі дії.

"Ми переконані, що усі інструменти, необхідні для подолання викликів, вже існують. І, власне, багато з них знаходиться тут, в ОБСЄ. Ми присвятимо наше головування їх використанню та розвитку", - заявив він.