Зеленський готовий обговорювати створення кримськотатарської національно-територіальної автономії

Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий зустрічатися з представниками кримських татарами для обговорення питання щодо внесення змін до Конституції для створення кримськотатарської національно-територіальної автономії.

Про це він сказав під час пресмарафону 10 жовтня, повідомляє Укрінформ.

"З приводу змін до Конституції і з приводу законопроєктів (щодо корінних народів - ред.) я зустрічався з паном Джемілєвим і паном Чубаровим. Вони сказали, що мають пропозиції з приводу цих законопроєктів і вони принесуть їх нам, коли сформується новий склад Верховної Ради, комітети. Думаю, що вони дійсно мають пропозиції, їх покажуть і можемо їх обговорювати. Це дуже серйозне питання — внесення змін до Конституції", - сказав Зеленський.

Президент додав, що з приводу законопроєктів готовий зустрічатися з представниками кримськотататарського народу за участю міністра закордонних справ Вадима Пристайка, бо він "глибше в цій темі".

Зеленський зауважив, що вважає можливе внесення змін до Конституції щодо автономії одним із шляхів підтримки кримських татар, але наголосив, що він не впевнений, що це "реально спростить тему повернення Криму".

Водночас Зеленський наголосив, що з великою повагою ставиться до кримських татар і до того, як вони захищають свою країну, особливо до тих, які залишаються в Криму, тому що для них найскладніше - бути там і захищати Україну і свій Крим.