МЕНЮ

У Сумах установили загальнонаціональний рекорд з одночасного передзвону будильників

10 серпня, 2018 - 10:17

До незвичайної промоакції, присвяченої черговій річниці Незалежності України, вранці 9 серпня долучилися близько півтори тисячі сумчан. Ідея спільного проекту Сумської міської ради та телеканалу «Україна» полягала в тому, аби водночас синхронно задзвонили якомога більше ранкових будильників.

Акція під назвою «Прокидайся, Україно!» зацікавила багатьох: попри ранній час, сотні мешканців обласного центру зібралися у сквері ім. Шевченка і рівно о 6.30 відбувся запланований передзвін. Переважна частина учасників використала для цього власні мобільні телефони, але багато хто прийшов зі справжніми будильниками, подекуди раритетними. А одна з сумчанок принесла їх одразу шість!

Тут також можна було оглянути цікаві експозиції: колекціонери з Сум, Харкова та Києва представили свої зібрання будильників різної форми та різних років виробництва.

Зацікавила і мандала (сакральний символ, що несе певну філософію), виготовлена у формі годинника сумчанкою Ельвірою Мамонтовою. За словами мисткині, ця мандала здатна виконувати заповітні бажання.

За словами директора департаменту комунікацій та інформаційної політики виконкому Сумської міської ради Антоніни Кохан, незаполітизований та оригінальний промоційний проект має на меті ще раз розповісти про Суми – місто над Пслом, яке для багатьох досі залишається незнайомим. Установлений рекорд з одночасного передзвону ранкових будильників ляже в основу сюжету святкового спецвипуску програми «Доброго ранку, Україно!» на телеканалі «Україна» 24 серпня. У сюжеті глядачі побачать унікальні «візитівки» міста Суми: легендарну «Альтанку», фонтан «Садко», прадавні собори та панорамні зйомки центральних вулиць вранішнього міста.

На переконання Антоніни Кохан, новий масовий рекорд показав згуртованість та позитивний настрій сумчан – мешканців гостинного міста, яке вже не раз вражало рекордами. Саме тут свого часу було зафіксовано у якості загальнонаціонального рекорду  найдовший орнамент вишиванки на бруківці; величезне зображення Альтанки, викладене з селфі сумчан на фоні сумських краєвидів та наймасовіше виконання духовного гімну України.

Сертифікат, що підтверджує встановлення рекорду з найбільш масового одночасного передзвону будильників представники Національного реєстру рекордів України вручили міському голові Сум Олександру Лисенку, котрий, як і інші сумчани, взяв участь у проекті.

Алла Акіменко, Суми. Фото авторки