МЕНЮ

РФ розглядає Азово-Чорноморський регіон як плацдарм для подальшої експансії, - РНБО

10 серпня, 2018 - 09:58

Військово-політичне керівництво Російської Федерації розглядає Азово-Чорноморський регіон як важливий плацдарм для своєї подальшої експансії. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час перебування в районі проведення операції Об’єднаних сил, йдеться у п'ятницю, 10 серпня, на сайті оборонного відомства.

За його словами, нарощування військової присутності РФ поєднується з "брутальним порушенням міжнародного морського права в Азовському морі".

"Ми бачимо намагання РФ фактично розпочати військово-економічну блокаду Азовського узбережжя України", - наголосив Турчинов.

Також зазначається, що секретар РНБО України обговорив з командуванням Військово-Морських Сил ЗСУ питання створення в Азовському морі корабельно-катерної групи ВМС.

За словами Турчинова, для адекватної протидії російській експансії необхідне посилення військово-морської присутності України в регіоні шляхом "перебазування частини корабельно-катерного складу ВМС ЗСУ, розгортання додаткових постів спостереження за береговою лінією та акваторією моря, а також груп швидкого реагування на російські провокації в Азовському регіоні".

"Українські військові гідно виконують поставлені перед ними завдання, надійно захищаючи південь України, та здатні адекватно протидіяти військовим провокаціям РФ", - додав секретар РНБО.

Як повідомлялося, раніше у Військово-морських силах Збройних сил України заявили про те, що Російська Федерація загострює обстановку у Чорному та Азовському морях. Крім того, як прихований елемент блокади проводиться штучне затримання в Керченській протоці та Азовському морі суден, які користуються портами України.

За словами міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, РФ використовує незаконно збудований Кримський міст і свої військово-морські сили в Азовському морі, щоб відбити бажання у судновласників заходити в порти Маріуполя та Бердянська. Так, через дії РФ спостерігається зменшення на 10% заходів у порти Маріуполя і Бердянська.

Читайте також - "Ситуація в Азовському морі: В мережі з'явилися мапи, які показують блокаду Росією українських портів"

Нагадаємо, Україна проводить переговори з європейськими та американськими партнерами про застосування санкцій до чорноморських портів РФ через блокаду Азовського моря

Читайте також - "Мінінфраструктури пропонує дзеркальні санкції за обмеження РФ судноплавства в Азовському морі"

Раніше член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, голова української  парламентської делегації в ПА НАТО Ірина Фриз заявила про те, що політика РФ на Азовському морі має зустріти адекватний комплекс заходів, що передбачає зокрема судові позови проти Росії за збитки, що завдані затримкою суден. Вона також наголосила на необхідності запровадження більш жорстких заходів протидії такій політиці країни-агресора щодо затриманням українських та інших країн кораблів, що прямують до портів України.

Читайте також - "Як реагувати на агресію в Азові"