МЕНЮ

Отруєння в Солсбері та Еймсбері: Британська поліція витратила на розслідування вже майже $13 млн

10 серпня, 2018 - 10:44

Поліція графства Уілтшир витратила вже більше 10 мільйонів фунтів ($12,9 мільйона) на розслідування отруєнь Новачком в містах Солсбері і Еймсбері. За даними The Guardian, більше семи мільйонів фунтів пішло на залучення фахівців з інших служб, ще 1,3 мільйона було витрачено на понаднормову роботу поліції Уілтшира, передає "Новое время".

Інші витрати cвязана з утилізацією і заміною низки поліцейських машин, які могли зазнати зараження небезпечною для життя речовиною.

При цьому в зазначену суму не входять витрати Скотленд-Ярду.

Як розповів комісар поліції з боротьби зі злочинністю графства Уілтшир Ангус Макферсон, для поліцейських два великих інциденти за такий короткий проміжок часу вважаються "чимось неймовірним".

"Я вдячний, що уряд вже взяв на себе зобов'язання відшкодувати витрати в розмірі 4,1 мільйона фунтів... Я також очікую, що всі витрати, пов'язані з цими безпрецедентними інцидентами, будуть компенсовані урядом", - додав він.

Як повідомлялося раніше, уряд Британії запросив незалежних технічних експертів з Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) для збору зразків у справі про отруєння в Еймсбері. 

Нагадаємо, 30 червня в лікарню міста Еймсбері доставили 45-річного Чарлі Роулі і його співмешканку, 44-річну Дон Стерджесс. Вони були отруєні тією ж речовиною, від якої постраждали екс-шпигун Сергій Скрипаль і його дочка, знайдені 4 березня непритомними в британському місті Солсбері. 8 липня стало відомо, що Стерджесс померла, а Роулі через кілька днів прийшов до тями.