МЕНЮ

Nord Stream 2 є "троянським конем" Кремля проти геополітичної безпеки, - Порошенко

10 серпня, 2018 - 11:19

Газопровід "Північний потік-2" – це "троянський кінь" Кремля проти європейської енергетичної і  врешті-решт геополітичної безпеки. Про це президент України Петро Порошенко написав у своєму Facebook.

"Відмова від реалізації проекту в рамках Третього енергетичного пакету ЄС та свідоме невиконання "Газпромом" рішень Стокгольмського арбітражу по справах з Україною – це чіткі і недвозначні сигнали щодо справжніх мотивів газопроводу і його потенційних катастрофічних наслідків для Європейського Союзу", - зазначив глава держави.

У цьому контексті він закликав європейських партнерів України "якнайшвидше позбутися оманливих та згубних кремлівських чар та твердо відстоювати власну енергетичну безпеку".

Нагадаємо, роботи зі спорудження газопроводу "Північний потік-2" у Німеччині розпочалися в травні 2018 року. Угоди щодо фінансування проекту підписані з компаніями ENGIE (Франція), OMV (Австрія), Royal Dutch Shell (Велика Британія-Нідерланди), Uniper і Wintershall (обидві - Німеччина). Протяжність трубопроводу з пропускною спроможністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік повинна скласти 1220 кілометрів, він з'єднає російську Усть-Лугу і німецький Грайфсвальд.

Україна виступає проти будівництва газопроводу та непокоїться через можливу втрату статусу транзитної держави. Також противниками "Північного потоку-2" є США, Польща та країни Балтії. Повідомлялось також про те, що США планують вводити санкції проти інвесторів "Північного потоку-2".