У МЗС України наголосили на важливості законів про корінні народи і статусу кримських татар

Міністерство закордонних справ України наголошує на важливості напрацювання законопроєктів про корінні народи, статус кримських татар.

Про це йдеться у коментарі МЗС України з нагоди Міжнародного дня корінних народів світу.

МЗС наголошує, що в умовах гібридної агресії Україна приділяє особливу увагу питанням формування та реалізації державної політики етнонаціональної єдності, захисту прав корінних народів та гармонізації міжнаціональних відносин.

"У цьому зв’язку актуалізується завдання розробки та прийняття нової редакції закону "Про національні меншини в Україні", розробки законопроєктів "Про корінні народи", "Про статус кримськотатарського народу в Україні", "Про національно-культурну автономію", а також прийняття нормативно-правових актів щодо вдосконалення фінансової підтримки з боку держави культурного розвитку корінних народів, до творення яких активно долучається МЗС", - йдеться у повідомленні.

У згаданій заяві Верховна Рада також доручила розробити проєкти законів, які визначать та закріплять статус кримськотатарського народу як корінного народу України.

"Відповідна нормотворча діяльність здійснюється з урахуванням низки чинників, насамперед безпекового характеру, зокрема, протиправних репресивних заходів окупаційної адміністрації Криму, спрямованих на придушення кримськотатарського руху опору окупації, серед яких - заборона діяльності Меджлісу кримськотатарського народу", - зауважили в МЗС.

Крім того в міністерстві підкреслили, що додаткові зусилля докладаються для визнання міжнародною спільнотою депортації кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу. "До очільників і представників іноземних країн доведено зміст постанови Верховної Ради України (від 11.05.2016) про звернення до ООН, Європарламенту, ПАРЄ, ПА ОБСЄ, ПА НАТО, світових лідерів та всіх членів міжнародної спільноти щодо вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу та засудження порушень РФ прав і свобод кримськотатарського народу та звернення Меджлісу до парламентів та урядів держав-членів ООН "Про визнання геноциду кримськотатарського народу", - інформують в МЗС.