МЕНЮ

Учасники бойових дій вимагали від влади забезпечити їм право на пільговий проїзд

9 липня, 2020 - 16:58

Близько сотні ветеранів АТО та ООС і активісти провели сьогодні акцію під стінами Львівської облдержадміністрації через те, що приватні перевізники відмовляються надавати їм безкоштовні послуги у перевезенні. У своїй відмові перевізники посилаються на карантинні обмеження, які, нібито, скасовують усі пільгові перевезення.

Ветеранів вкрай обурив такий факт і вони прийшли виясняти ситуацію до обласної влади. За їх словами, кожного дня багатьом з них потрібно їхати у Львів на роботу чи на лікування у військовий госпіталь. У докарантинні часи проблем із перевізниками в них не було, але зараз вони вимагають у них гроші за проїзд.

«Ніхто з нас не йшов на війну заради грошей чи пільг. Дуже часто більшість з нас платить за кожну свою поїздку. Але є такі, хто не може цього зробити. Бувають моменти, коли прилетіла «Волошка», на бронежилеті в хлопця жодної подряпини, а ноги досі не можуть зібрати. Він мусить двічі в тиждень їздити на лікування, а його ноги в маршрутці не видно! Ми нічого не просимо і не вимагаємо, ми хочемо нагадати про таке поняття як повага до людей, які пішли воювати. Коли влада не поважає своїх героїв, то в такій країні нічого й не буде», – сказав один із учасників акції Руслан Кошулинський.

До людей вийшов представник влади, який повідомив, що в ЛОДА жодних розпоряджень про припинення дії пільг не видавали, а такі дії з боку приватних перевізників є самовільними. Тож він порекомендував учасникам акції в разі виявлення правопорушень звертатися на гарячу лінію.

«Хочу наголосити, що пільговий проїзд на Львівщині не обмежували і не скасовували. Жодного такого рішення обласні комісії, зокрема ТЕБ і НС, не приймали. Нагадую, у Львівській області налічується близько 260 тисяч осіб, які мають право на пільговий проїзд. Загалом пільговим перевезенням користується понад 25 категорій пільговиків. Для відшкодування коштів перевізникам з місцевих бюджетів передбачено близько 118 млн грн, у тому числі у районних бюджетах, бюджетах міст обласного значення, ОТГ – 37, 8 млн гривень. У бюджеті міста Львова – 80 млн гривень. В обласному бюджеті додатково до цих коштів передбачено 1,5 млн гривень. Найближчим часом їх розподілять та перерахують місцевим бюджетам», - написав згодом на своїй сторінці в Facebook голова Львівської ОДА Максим Козицький.

 На завершення акції владі передали звернення від ветеранів та запалили фаєри і димові шашки.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів