Глава УГКЦ закликав не приходити до церкви на Великдень

Глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук закликав прихожан залишатися вдома на Великдень та дивитися онлайн-трансляцію служінь.

«УГКЦ вводить диспензу від церковної заповіді, яка нам каже щонеділі і кожного свята брати участь у богослужінні в храмі. У зв'язку з цими надзвичайними обставинами церква знімає цей обов'язок і кличе вас залишатися вдома та дивитися онлайн-трансляцію... Друга диспенза стосується особливого обов’язку в час Великого посту – готуючись до Пасхи обов’язково приступати до Святих Таїнств Сповіді і Причастя. Дбаючи про ваше здоров’я, наша церква проголосила диспензу, звільнення і від цього обов’язку. Його можна буде виконати впродовж місяця після закінчення часу карантину», – зазначив Шевчук, передає Радіо Свобода.

Він закликав не приносити на освячення вербну лозу та великодні кошики на Великдень.

«Там, де неможливо брати участі в Пасхальному богослужінні, батько родини може свяченою водою покропити ці страви. І будьте певні, ви зможете гідно відсвяткувати свято Христового Воскресіння», –наголосив Шевчук.

Також він попросив вірян не наполягати на причасті.

«Але я прошу вас: не наполягайте. У нинішніх обставинах прошу сповідатися лише в небезпеці смерті», – сказав глава УГКЦ і закликав вірян і священнослужителів суворо дотримуватися правил карантину.