МЕНЮ

У Берліні створили Міжнародну коаліцію кінематографістів у зоні ризику

8 грудня, 2019 - 18:45

На 32-ій церемонії вручення нагород Європейської кіноакадемії, що пройшла в суботу, 7 грудня, в Берліні, оголосили про те, що за участю Європейської кіноакадемії буде створена "Міжнародна коаліція кінематографістів в зоні ризику". 

Її мета - підтримка кінематографістів, які стикаються з політичними переслідуваннями через їхню роботу, пише Deutsche Welle.

На сцену церемонії також вийшов звільнений з ув'язнення в Росії український режисер Олег Сенцов.

"Коли ми бачили, як світ перевертається з ніг на голову, я подумав, що в цьому шаленому-шаленому-шаленому світі ми повинні бути вдячні за наші привілеї та за милосердя", - заявив заступник голови Європейської кіноакадемії продюсер Майк Дауні під час представлення Сенцова. 

Водночас український кінорежисер і колишній російський політв'язень Сенцов розповів, що під час церемонії його запросили на сцену, але не дали слова. "Мені чомусь не дали виступити: або побоюючись моєї неідеальної англійської, або політичних тем, без яких я б не обійшовся. Загалом, цей німий номер мені не дуже припав до душі", - написав Сенцов у Facebook.

Він розповів, що вечірка після церемонії відбулася в ресторані "Москва". "Звичайно, я туди не пішов - ми влаштували своє, окреме українське паті, а європейці ніяк не могли зрозуміти, що проблема полягає в назві. Для них у цьому немає проблеми і це багато що пояснює, адже в них не стріляють з мінометів", - зауважив колишній політв'язень Кремля.