МЕНЮ

Bellingcat встановив нове ім'я та місце проживання бойовика Безлера

8 листопада, 2019 - 09:57

Міжнародна незалежна слідча група Bellingcat оприлюднила деталі розслідування, за результатами якого було встановлено вигадані прізвища Ігоря Безлера та Олега Іваннікова за виданими їм у Росії паспортами, серії яких мають послідовну нумерацію.

Про це йдеться на сайті Bellingcat в матеріалі «Як Росія видає підроблені паспорти своїм оперативникам в Україні».

«Безлер - лише один із багатьох російських оперативних працівників, яким російські спецслужби передавали підроблені паспорти під час роботи в Україні. Використовуючи злиті російські бази даних, лише за декількома основними біографічними деталями можлива розкрити підроблену особу оперативника, як це спостерігається з іншим представником ГРУ - Олегом Іваніковим ("Андрій Лаптєв")», - йдеться у матеріалі.

Розслідувачі Bellingcat з’ясували, що Безлеру було видано внутрішній російський паспорт під прізвищем Береговий, з усіма даними (дата народження, ім'я/по батькові) такими ж, як і у справжньої людини, що мешкає в Сімферополі.

«Безлер/Береговий використовував цей паспорт для подорожей по Росії та Україні, як це було виявлено у онлайн-базах даних, що є у вільному доступі, і які показують активність російських авіаперельотів у 2014 році», - вказують розслідувачі.

Вони надають алгоритм розшифровування серій російських паспортів (місце та рік видачі, серійний номер) та доводять, що паспорт "Берегового" (номер 4513078492) видав московський офіс, форма паспорта була надрукована у 2013 році, а сам паспорт був виданий або в 2013, або в 2014 році.

Паспорт «Лаптєва» має номер 4513078464 та відрізняється від паспорта «Берегового» лише двома останніми цифрами. Про підробку паспортів також свідчить і той факт, що в базі даних платників податків РФ немає ідентифікаційних номерів осіб з такими паспортами.

У Bellingcat також вказують, що раніше подібним чином було виявлено, що ГРУ видавало паспорти бійцям приватної військової компанії «Вагнер». Документи були видані в тому ж "паспортному районі", а останні цифри серії паспортів були порядково досить близькі одні до одних, що свідчить про те, що вони були підроблені в один і той самий час.

Як відомо, бойовик Ігор Безлер звинувачується в умисному вбивстві активістів Ігоря Дяківського, Юрія Поправка, Володимира Рибака, він перебуває у розшуку, оголошеному ГПУ. Офіцер ГРУ Олег Іванніков підозрюється у причетності до збиття літака рейсу MH17 на сході України в 2014 році.