Кабмін пропонує збільшити штрафи за підпал сухої рослинності

Кабінет міністрів 8 квітня підтримав проєкт закону про внесення змін до Адміністративного кодексу України про збільшення штрафів за підпал сухої рослинності.

Таким чином уряд підтримав пропозицію Львівської обласної адміністрації, а саме підвищити штрафи за самовільне спалювання сухої рослинності від 42 тисяч гривень для звичайних людей та від 84 тисячі для посадовців, найбільший штраф для керівників – 102 тисячі гривень; дозволити складати протоколи і штрафувати палія на місці представникам ДСНС, поліції, спеціально уповноваженим від виконкому місцевих рад. На сьогодні штраф за підпал сухої рослинності становить від 170 до 340 гривень, повідомляє Радіо Свобода

«Ми просили про підвищення штрафів від 42 тисячі гривень, відповідальність для власників і орендарів, а також надати можливість складати протоколи поліції і рятувальникам. Під час нинішнього засідання уряду підняли питання і про криміналізацію цієї статті в законах. Так, як палять поля, ліси, смітники цього року, мабуть, не палили ніколи. Це другий Чорнобиль, який ми собі самі робимо», – наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Проєкт змін до Адмінкодексу протягом доби мають доопрацювати у міністерствах фінансів та економіки і передати документ на розгляд відповідних комітетів і останнє слово за народними депутатами.

Щодня лише у Львівській області виникає близько сотні пожеж. Протягом останніх вихідних пожежники гасили 197 підпалів в екосистемах, переважно зумисних. За цей рік таких виїздів було понад 2 тисячі. А це спалені тварини, знищені стовпи ліній електропередач.