Науковці прогнозують поширення нового коронавірусу

Група вчених із Сінгапуру висловила впевненість у появі протягом найближчого десятиліття нового коронавірусу, що передаватиметься від тварини до людини.

Про це повідомляє The Straits Times, передає Укрінформ.

«Абсолютно точно варто очікувати поширення нового коронавірусу», — вказав експерт, визнавши, що «існує невизначеність, коли точно це станеться і наскільки серйозним буде спалах».

Професор також зазначив, що вчені «серйозно стурбовані», що SARS-CoV-2 може передаватися від людини до тварин, а потім через деякий час - у зворотньому напрямі.

Вчений, який в 2013 році після виявлення MERS (близькосхідного респіраторного синдрому) вже передбачав появу в найближчі роки нового типу вірусу, визнав небезпеку ситуації в Південній Америці, де тільки в Бразилії кількість інфікованих перевищує 1,6 млн осіб. За його словами, «найбільш песимістичною виглядає можливість зворотного зараження кажанів, які мешкають в багатьох місцях».

Одночасно заступник керівника Школи громадського здоров’я імені Со Сві Хока при Національному університеті Сінгапуру Алекс Кук зазначив, що в даний час реальна кількість інфікованих коронавірусом може бути в 10 разів вище офіційних показників. «Вчені не можуть назвати точні цифри, оскільки у багатьох захворювання протікає без будь-яких симптомів», — сказав експерт.

Єдиним способом, за його словами, є проведення аналізів на антитіла.