МЕНЮ

У Вінниці з’явилися "дублери" світлофорів

6 грудня, 2018 - 15:46

Щоб привернути увагу пішоходів, особливо любителів дивитися в телефон, а не на дорогу, на пішохідних переходах в мікрорайоні «Вишенька» вставили дублюючі пристрої світлофорів.

Їх розмістили на двох пішохідних переходах: вул. Келецька – пр. Космонавтів та вул. Андрія Первозванного – пр. Космонавтів. Про нове рішення з безпеки руху на своїй сторінці у Facebook повідомив міський голова Сергій Моргунов. Його радник, урбан-активіст Віктор Перлов пояснює, що проспект Космонавтів для експерименту обрали не випадково, він має великий пасажиропотік, а центральні пішохідні переходи виходять з бічних.

«На одному з переходів є нюанс: два напрямки світлофорів розділяють трамвайні колії. Тобто якщо їде трамвай, то пішохід не завжди може вчасно помітити потрібний сигнал. Тому ці дублюючі світлофори корисні тих, що дозволяють зорієнтувати і не виходити на дорогу у непотрібний момент. Але вони не є обов’язковою умовою для безпеки руху. Це скоріше елемент, який додає зручності пішоходам з точки зору орієнтування. Такий собі «бонус» для їхнього інформування», – уточнив Віктор Перлов.

Поки що «дублери» світлофори працюватимуть у тестову режимі. За їхньою робою слідкують представники групи «Транспорт та мобільність», визначають переваги та ефективність експерименту. Якщо нове рішення з безпеки руху спрацює в «плюс», тоді такі пристрої розмістять і на інших пішохідних переходах міста.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця