МЕНЮ

На Андріївському узвозі в Києві знайшли близько 2 кілограмів срібних монет 19-20 століття

6 грудня, 2018 - 15:14

Архітектурно-археологічна експедиція Інституту археології НАН України знайшла на Андріївському узвозі в Києві близько 2 кілограмів срібних монет 19-20 століття.

Про це повідомив директор Департаменту охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації Олександр Нікоряк на своїй сторінці у Facebook.

Близько 2 кг срібних монет номіналом 1 рубль, 50/20/10 копійок було знайдено у підвалі знесеної у 70-ті роки ХХ ст. будівлі на території заповідника "Стародавній Київ".

Повідомляється, що скарб знайдено під час проведення охоронних археологічних досліджень у рамках архітектурно-археологічної експедиції Інституту археології НАН України на чолі з Всеволодом Івакіним.

Монети датуються часом від 1817 до 1912 рр. Археологи повідомили, що наразі важко сказати, чому саме він був закопаний. Проте, маємо міську легенду, адже у сусідній будівлі був розташований банк і можна припустити, що тут мешкав його працівник. Археологи припускають, що «У буремні роки Української революції, коли життя, на жаль, перестало бути чогось вартим, а до банківських працівників приділяли особливо прискіпливу увагу, господар сховав свій скарб у підвалі, для того, щоб вже ніколи до нього не повернутися».

Зараз монети потрапили до археологів та після реставрації будуть передані до експозиції музею археології Інституту археології НАНУ.

Ну і, звісно ж, абсолютно погоджуюсь з археологами щодо того, що ця знахідка вкорте демонструє важливість археологічних досліджень під час будівництва на території старого міста, - написав Олександр Нікоряк.