МЕНЮ

Могеріні закликає Росію без затримок звільнити захоплених українських моряків

6 грудня, 2018 - 15:44

Високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні закликає Росію звільнити захоплених у Керченській протоці українських моряків та судна.

Про це Могеріні сказала на засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ у Мілані, передає УНІАН.

“Останні події в Азовському морі є причиною для серйозного занепокоєння для нас, і це ще один випадок порушення наших спільних принципів”, - заявила Могеріні. За її словами, “порушення, яке стало результатом незаконної анексії Криму Російською Федерацією, демонструє небезпечність шляху, який ще більше віддаляє нас від спільних принципів, які усі країни визначили разом у Гельсінському заключному акті та Паризькій хартії”.

“Нашим пріоритетом зараз є відновлення безпеки і взаємодії в нашому регіоні. Ми закликаємо всі сторони продемонструвати максимальну стриманість, негайно зменшити напруженість, і ми наполегливо закликаємо Росію звільнити захоплені судна, моряків та спорядження безумовно і без затримок”, - наголосила Могеріні.

“Ми очікуємо, що Росія забезпечить безперешкодний та вільний транзит через Керченську протоку відповідно до міжнародного права”, - заявила вона.