Данія запропонувала країнам ОБСЄ ввести в Азовському морі міжнародний моніторинг

Міністр закордонних справ та розвитку Королівства Данія Андерс Самуельсен запропонував країнам-членам ОБСЄ розглянути можливість започаткування в Азовському морі та Керченській протоці міжнародного моніторингу.

Про це Самуельсен сказав на засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ в Мілані, передає УНІАН.

Він наголосив, що Данія непохитно підтримує суверенітет, незалежність, єдність та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів. "Ми закликаємо Росію наслідувати цей приклад. Ми засуджуємо анексію Криму, яку ми не визнаємо, і приєднуємося до заклику інших виконати Мінські угоди у повному обсязі", - заявив Самуельсен.

За його словами, російська агресія в Керченській протоці знову демонструє серйозність конфлікту.

"Необхідно розглянути можливість встановлення міжнародного моніторингу ситуації у Керченській протоці і в Азовському морі", - наголосив Самуельсен. Також він засудив факти перешкоджання діяльності спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Самуельсен зазначив, що спостерігачі повинні мати безпечні умови для ведення діяльності по всій території України, в тому числі у тимчасово окупованому Криму і вздовж усього українсько-російського кордону, що не контролюється українською владою.

Данський міністр сказав, що СММ відіграє ключову роль міжнародного спостерігача, який надає звіти про ситуацію на Донбасі.