МЕНЮ

Львівська художниця показала літні картини зі скла (фото)

5 червня, 2019 - 23:00

У львівській галереї «Зелена канапа» відкрилася виставка художниці Ольги Турецької «Літні історії». Її роботи, як розповідає вона, покликані налаштувати людей на позитивне літо і нагадати, що можна радіти таким простим речам, як сонце, вітер та природа.

«Цей світ став надто швидким, ні на що немає часу, є речі до яких ми звикли та перестаємо їх помічати. Ми не цінуємо цінність простих речей. Важливо не втрачати вміння дивуватись, захоплюватись і радіти навіть звичним подіям, радіти кожному новому дню. Кожного дня ми є творцями своєї історії, того, що ми будемо потім згадувати та переповідати іншим. Мої «Літні історії» щирі, добрі, трохи дитячі, можливо часом наївні, бо це про найулюбленішу пору в дитинстві  про літо, це про любов, про мрії та подорожі. Вони яскраві та кольорові», - розповіла Ольга Турецька.

Особливістю картин художниці є те, що виконані вони у техніці ф’юзінг – спікання кольорового скла. Надскладним процесом є спікання скла у муфельній печі. Тут головне корегувати температуру плавлення скла, бо через надто високу температуру воно може поплавитися зовсім не за планами художника. Крім того саме скло – складний матеріал і часто робота з ним вартує художниці порізаних пальців та розбитого вартісного матеріалу.

Щоб показати магічний процес творення таких картин в галереї встановили великий екран. На ньому демонструється ролик в якому Ольга Турецька творить свої роботи.

Також на виставці є інсталяція в якій поєднані декоративні тарелі із справжнім мохом. Таким чином авторка хотіла підкреслити, що скло, як і мох, є природнім та екологічним матеріалом.

Представлені на виставці роботи художниця створила за останні пів року.

Оглянути «Літні історії» в галереї можна буде до 30 червня.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів, фото автора