МЗС України викликає посла Угорщини через заяву угорського консула

Скандал розгорівся 3 вересня після того, як Україна відмовила у в'їзді угорській делегації на підставі рішення Кабміну про недопуск іноземців.

Про це йдеться в заяві українського МЗС.

У міністерстві заявили, що "з подивом сприйняли" заяви угорського консула в Ужгороді Ласло Куті щодо заборони на в'їзд держсекретареві Канцелярії прем'єр-міністра Угорщини Арпаду Яношу Потапі. 

"Неможливість в'їзду пов'язана з введеними Урядом України обмеженнями на в'їзд іноземців у контексті протидії пандемії коронавірусу, що добре відомо угорській стороні і не носить політичного характеру. У цьому контексті вважаємо неприпустимими висловлювання консула Генерального консульства Угорщини в Ужгороді Ласло Куті на урочистостях 3 вересня з нагоди відкриття відремонтованої середньої школи № 10 ім. Габора Дойки в м. Ужгород", - відзначили в МЗС.

В українському відомстві заявили, що така риторика дипломата свідчить про неповагу до законів країни перебування і свідомо вводить в оману громадськість, не сприяючи нормалізації українсько-угорських відносин.

"Ми очікуємо, що будуть зроблені відповідні висновки. Ми з розумінням ставимося до запроваджених Угорщиною обмежень у контексті протидії пандемії коронавірусу і очікуємо на таку саму повагу з угорського боку до рішень Уряду України. У зв'язку з викладеним до МЗС буде запрошено посла Угорщини в Україні", - заявили в Міністерстві закордонних справ.

Відзначимо, через недопущення угорської делегації на відкриття школи в Ужгороді, консул Ласло Куті заявив наступне:

"Ми чекали на гостей з Угорщини на цю подію, але на жаль, у кількох сотніх кілометрів звідси (у Києві - Ред.) хтось вирішив, що приїзд угорської урядової делегації є найбільшою загрозою епідеміологічній ситуації. Через це делегація не прибула до Ужгорода."