У Києві з вересня може запрацювати "соціальне таксі", - КМДА

"Соціальне таксі" або "Інватаксі для дітей з інвалідністю" може запрацювати в Києві вже з вересня 2020 року.

Про це повідомляє прес-служба КМДА з посиланням на заступника голови КМДА Марину Хонду.

Згідно з оприлюдненою інформацією, для початку це буде пілотний проект для 170 дітей з інвалідністю, які потребують постійної реабілітації та повинні пересуватися містом. У разі підтвердження ефективності послуги "Інватаксі" буде доступне для всіх осіб з інвалідністю, які не можуть пересуватися самостійно.

"Ми розуміємо, що транспортувати дітей з інвалідністю у звичайному громадському транспорті - не найлегше заняття. Для таких завдань у нас уже працює соціальний транспорт, обладнаний для перевезень людей на кріслах колісних та осіб, які їх супроводжують. Але Київ поки що покривається не повністю, адже близько 8 тис. осіб з інвалідністю потребують спеціалізованого транспортного перевезення. "Інватаксі" збільшить кількість транспортних засобів і дасть змогу здійснювати більше перевезень і повністю покрити потребу", - зазначила Хонда.

За її словами, потреба в перевезенні людей з інвалідністю щорічно зростає. Так, у 2018 році було здійснено 19 364 перевезення для 764 осіб, у 2019 році - 20 152 перевезень для 801 особи. За перший квартал 2020 року було здійснено майже 8 000 перевезень для 410 осіб.

"Запровадження послуги спростить для батьків та їхніх дітей доступ до необхідних послуг", - додали в КМДА.