МЕНЮ

Зімбабве випередила РФ за рівнем політичних свобод, - Freedom House

4 серпня, 2019 - 16:26

Після того, як у Зімбабве почала змінюватися влада шляхом обрання на демократичних виборах, ця країна стала випереджати у понад півтора рази показники рівня політичних свобод у Російській Федерації.

На такі офіційні дані міжнародної правозахисної організації Freedom House звернув увагу в своєму блозі незалежний від Кремля аналітик Андрій Ілларіонов, передає Еспресо.TV.

"Російський режим - справді не зімбабвійський, - зазначає він. - Собянін (міський голова Москви - ред.) заявив, що нинішня Росія - це не Зімбабве: "Хто голосніше крикне, той і влада? Ми ж не в Зімбабве живемо!". Це той нечастий випадок, коли Собянін виявився правий. Хоча Зімбабве є далекою від західних стандартів цивільних свобод і політичних прав, нинішня Росія знаходиться від них ще далі".

На підтвердження своїх слів експерт навів останні дані від Freedom House.

"У той час як Росія, яка є "не вільною країною з жорстко авторитарним режимом" (згідно класифікації Freedom House - ред.), опускається все нижче за шкалою політичних прав і громадянських свобод, швидко наближаючись до її самого дна, Зімбабве 2018 року вийшла з групи політично не вільних країн і стала "державою з напіввільним політичним режимом", - пише Ілларіонов.

За його словами, перехід Зімбабве на вищу сходинку індексу політичних свобод експерти пояснюють проведеними в 2018 році президентськими виборами, "які хоча і супроводжувалися великим числом порушень, але все ж відновили сам процес обрання виконавчої влади в країні".

Окрім того, опозиційний кандидат допускався у Зімбабве до президентських виборів 2002 та 2008 років, і попри поразку у 2008-му отримав посаду керівника уряду, додає політолог.

"Зімбабве - це, безумовно, не Фінляндія і не Нідерланди. Але сьогодні це більш вільна країна, ніж Росія", - наголошує Ілларіонов.